Zakładanie trawników


Prawdopodobnie każdy już spotkał się z angielskim przepisem na zielony trawnik. Trzeba go starannie założyć a następnie systematycznie strzyc, najlepiej przez jakieś 100 lat.
Nasz przepis brzmi nieco inaczej. Zleć założenie trawnika ogrodnikom z Terradesign i korzystaj z niego już po miesiącu od zakończenia prac.


Nasza oferta na zakładanie trawników oparta jest o trzy metody, a w jej wyborze pomoże Ci nasz specjalista podczas spotkania.

.

trawnik siany

trawnik siany – najstarsza i najbardziej powszechna metoda zakładania trawnika, ma ona szereg zalet między innymi cenę, wadą natomiast jest relatywnie długi czas potrzebny do osiągnięcia oczekiwanego efektu. Metoda ta polecana jest głównie w przypadku dużych powierzchni.

 

 

trawnik z rolki

Trawnik z rolki to najszybszy sposób na uzyskanie zielonej murawy w ogrodzie.
Do wyboru mamy dwa rodzaje darni przeznoczonej do układania na uprzednio przygotownaym podłożu. Jest to darń chodowana na folii (z pełną bryłą korzeniową), oraz tzw. darń z gruntu (odcinana od podłoża za pomocą specjalistycznej maszyny.

Staranne przygotowanie podłoża pod trawnik owocuje jdenorodną i równą powierzchnią trawnika.

Jeżeli potrzebujesz uzyskać trawnik o doskonałych parametrach w krótkim czasie sprawdź naszą ofertę na zakładanie trawników z darni rolowanej.

pielęgnacja trawników

Nawet najlepiej wykonany trawnik wymaga starannej i systematycznej pielęgnacji.
Przygotowaliśmy szeroki pakiet usług pielęgnacyjnych, który gwarantuje utrzymanie trawnika w doskonałej formie przez cały sezon.
Pakiet ten zawiera zarówno najprostsze czynności takie jak koszenie trawników, jak i te wymagające gruntownego przygotowania.

W skład tego pakietu wchodzą:

– bierząca pielęgnacja trawników
– krótkoterminowa opieka na czas Twojego urlopu
– ochrona przed szkodnikami i chorobami

Pamiętaj – zły stan trawnika to nie tylko brak nawozu i wody.

Zakładanie trawników - trawniki siane

Podstawowa i sprawdzona metoda na uzyskanie trawnika to siew. Siew jest powszechnie znanym sposobem zakładania trawników, tym niemniej łatwo tutaj o popełnienie błędów, które powodują, że poświęcony czas i wysiłek nie dadzą oczekiwanych rezultatów. Warto powierzyć założenie trawnika sprawdzonej i doświadczonej firmie ogrodniczej.

Zakładanie trawników rozpoczynamy od oceny aktualnie panujących warunków w wybranym dla trawnika miejscu. Podczas spotkania z klientem dokonujemy oceny jakości podłoża. Istotne są tu takie czynniki jak docelowy poziom terenu, stopień zachwaszczenia, oraz tendencje bądź ich brak do przesychania lub zatrzymywania wód opadowych, a także to czy w jakim stopniu działka jest nasłonecznienia lub nie.

Dobieramy sprawdzone rozwiązania i przygotowujemy wycenę która zawiera wyszczególnione etapy prac i materiały wykorzystane przy zakładaniu trawnika.

Po akceptacji kosztorysu na założenie trawnika,ustalamy termin realizacji, podpisujemy umowę i rozpoczynamy realizację wg kosztorysu. Udzielamy gwarancji na wykonane prace.

Taka metoda współpracy stwarza komfortowe warunki dla obydwu stron. My znamy swój zakres prac, a klient zna jego końcową cenę.

Stawiamy duży nacisk na elastyczność w współpracy z klientem. Im większa jest powierzchnia zakładanego trawnika tym korzystniejsza będzie cena jednostkowa za założenie trawnika. Jeżeli klient dysponuje swoimi materiałami w korzystniejszych cenach, wówczas możemy użyć ich do zakładania trawników.

Przygotowując podłoże pod trawnik zawsze korzystamy z ziemi przesiewanej (bez kamieni i chwastów), a w przypadku małych powierzchni trawnika, używamy wysokiej jakości ziemi workowanej.

Mieszankę nasion dobieramy tak aby trawnik uzyskał określony wygląd i odcień, oraz był dostosowany do intensywnego użytkowania, bądź też będzie pełnił wyłącznie funkcję trawnika ozdobnego.

Ustalamy kształt trawnika i modelujemy spadki

Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na jakość zakładanego trawnika. Bardzo ważnym dla trawnika jest pH gleby. Jego niekorzystny zbyt niski poziom sprawia, że trawnik gorzej się rozwija, trawa jest osłabiona z powodu gorszego przyswajania substancji odżywczych z gleby. W konsekwencji powoduje to gorsze ukorzenienie, podatność na choroby i działanie szkodników. Objawy to bladozielony nierównomiernie zadarniony trawnik zdominowany licznymi chwastami, które lepiej sobie radzą w niekorzystnych dla trawnika warunkach.

Zakładanie trawników - trawnik z rolki

Trawnik z rolki, darń rolowana to skuteczna alternatywa dla zakładania trawników metodą tradycyjną. Trawniki z rolki wykonanie z darni rolowanej na odpowiednio przygotowanym i starannie wyrównanym podłożu będą cieszyły swoim wyglądem od razu po zakończeniu prac. Nasze usługi świadczymy w Warszawie głównie koncentrując się na Wawrze, Aninie, Wesoła, Sulejówek.

W zależności od stopnia trudności w przygotowaniu podłoża, takie trawniki zakładamy nawet w ciągu jednego dnia, dlatego niejednokrotnie pusty plac błyskawicznie zamienia się w soczyście zielony dywan, Trawnik założony tą metodą nadaje się do użytkowania w już ciągu 2 do 4 tygodni od zakończenia prac. Wszystko zależy od tempa ukorzeniania darni, a to z kolei od ogólnie panujących warunków atmosferycznych. Ten sposób zakładania trawnika polecany jest głównie wtedy, gdy zależy nam na osiągnięciu efektu w jak najkrótszym czasie.

Hydrosiew - zakładanie trawników hydrosiewem

hydrosiew – to najnowsza metoda siewu, polega ona na wysianiu mieszanki wody nasion i mulczu (oraz innych składników) na wstępnie przygotowane podłoże. Główną zaletą tej metody jest wyeliminowanie zjawiska przesychania nasion w trakcie kiełkowania, co owocuje znakomitymi wynikami w okresie już do 10 dni od momentu wysiania. Polecana jest głównie do zazieleniania dużych obszarów oraz miejsc trudno dostępnych np. skarpy. Metoda ta wykorzystywana jest przez nas najczęściej do zakładania trawników na terenach zieleni miejskiej, placach zabaw parkach, terenach osiedlowych.


projektowanie ogrodów (wyceny, terminy, spotkania)
realizacje projektów

502 702 508
ogrody[@]terradesign.pl
projektowanie ogrodów, wizualizacje 3d, nawadnianie ogrodów, tarasy drewniane, tarasy kompozytowe,Adres do korespondencji:

TERRADESIGN
Izabela 23h
05-462 Wiązowna
502 702 508

k/ Warszawy
mazowieckie

Nasze usługi świadczymy głównie:
Sulejówek, Zakręt, Wiązowna, Stara  Miłosna, Wesoła, Halinów, Wawer, Anin, Warszawa