projektowanie i zakładanie ogrodów

zakładanie trawników

zakładanie trawników siewem, z rolki, hydrosiew
inwentaryzacja zieleni


Prawdopodobnie każdy już spotkał się z angielskim przepisem na zielony trawnik. Trzeba go starannie założyć a następnie systematycznie strzyc, najlepiej przez jakieś 100 lat.
Nasz przepis brzmi nieco inaczej. Zleć założenie trawnika ogrodnikom z Terradesign i korzystaj z niego już po miesiącu od zakończenia prac.


Nasza oferta na zakładanie trawników oparta jest o trzy metody, a w jej wyborze pomoże Ci nasz specjalista podczas spotkania.zakładanie trawników siewem

trawnik siany - najstarsza i najbardziej powszechna metoda zakładania trawnika, ma ona szereg zalet między innymi cenę, wadą natomiast jest relatywnie długi czas do osiągnięcia jego oczekiwanej estetyki i wytrzymałości. Metoda ta polecana jest głównie w przypadku dużych powierzchni.

zakładanie trawników z rolki

trawnik z rolki - najszybsza metoda, nawet w ciągu jednego dnia  pusty plac może zamienić się w soczyście zielony dywan, Trawnik założony tą metodą nadaje się do użytkowania w już ciągu 2 do 4 tygodni od zakończenia prac. Ten sposób zakładania trawnika polecany jest głównie wtedy, gdy zależy nam na osiągnięciu efektu w jak najkrótszym czasie.

hydrosiew

hydrosiew - to najnowsza metoda siewu, polega ona na wysianiu mieszanki wody nasion i mulczu (oraz innych składników) na wstępnie przygotowane podłoże. Główną zaletą tej metody jest wyeliminowanie zjawiska rzesychania nasion w trakcie kiełkowania, co owocuje znakomitymi wynikami w okresie już do 10 dni od domentu wysiania. Polecana jest głównie do zazieleniania dużych obszarów oraz miejsc trudno dostępnych np. skarpy. Metoda ta wykorzystywana jest przez nas najczęściej do zakładania trawników na terenach zieleni miejskiej, placach zabaw parkach, terenach osiedlowych itp.


realizacje    o nas     kontakt   
pielęgnacja ogrodów
wertykulacja trawników
wycinka drzew
cięcie krzewów
zwalczanie kretów
oferta
cennik usług


projektowanie ogrodów (wyceny, terminy, spotkania)
realizacje projektów

502 702 508
ogrody[@]terradesign.pl
zarządcy nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe

608 100 650
info[@]terradesign.pl
praca w TERRADESIGN

praca[@]terradesign.pl

Adres do korespondencji:

TERRADESIGN
Izabela 23h
05-462 Wiązowna
502 702 508

k/ Warszawy
mazowieckie