Potrzeba gruntownej przebudowy tego ogrodu zrodziła się w wyniku rozbudowy i remontu domu. Budynek pochodzi z drugiej połowy lat 60 xx wieku, nowi właściciele postanowili nie tylko odświeżyć ogólny wygląd domu, lecz zadbali również o powiększenie i dostosowanie jego funkcjonalności, jakiej oczekuje się od współcześnie projektowanych budynków. Wraz z tymi zmianami następuje przeprojektowanie i przebudowa otaczającego ogrodu.

 

Kameralne wnętrze ogrodu, ciasno osadzonego wśród sąsiednich podobnych wielkością posesji od razu sugeruje aranżację w formie patia zapewniającego maksimum intymności. Przestrzeń ogrodu skutecznie została wydzielona ogrodzeniem wykonanym z desek o przekroju romba. Układ taki pozwala na zbudowanie ogrodzenia będącego zarazem skuteczną zasłoną z zachowaniem wymaganej ażurowości.

Najważniejszym miejscem ogrodu jest drewniany taras połączony z pozostałą częścią ogrodu drewnianymi schodami, sprawiającymi wrażenie zawieszonych w powietrzu. Wysoko posadowiony budynek narzuca wysokość tarasu względem pozostałej części ogrodu. Duża różnica poziomów w ogrodzie została złagodzona otaczającymi taras i schody donicami. Donice, dzięki swojej konstrukcji pełnią również rolę ogrodów deszczowych, umożliwiając wodom opadowym swobodne przenikanie do gruntu.

Przebywając w ogrodzie uwagę przykuwa betonowa konstrukcja ścianki wodnej. Zastałą ona wkomponowana w taki sposób aby była widoczna zarówno w tarasu jak i przez okna salonu.

Sprawdź pozostałe projekty

Projekt ogrodu Warszawa Wesoła

Projekt ogrodu Warszawa Wesoła ...

Projekt ogrodu Warszawa Mokotów 2018

Potrzeba gruntownej przebudowy tego ogrodu zrodziła się w wyniku rozbudowy i remontu domu. Budynek pochodzi z drugiej połowy lat 60 ...

Projekt ogrodu – Warszawa Mokotów

Oto kolejny projekt ogrodu przydomowego na Mokotowie, tym razem naszym zadaniem było przygotowanie projektu ogrodu nowoczesnego, geometrycznego i niewymagającego.  Ogród ...

Projekt ogrodu w Warszawa – Wawer

Przedstawiamy projekt ogrodu, który wykonaliśmy w ostatnim czasie.Jest to projekt niewielkiego ogrodu położonego w Warszawie w dzielnicy Wawer. Jest to ...

projektowanie ogrodów (wyceny, terminy, spotkania)
realizacje projektów

502 702 508
ogrody[@]terradesign.pl
projektowanie ogrodów, wizualizacje 3d, nawadnianie ogrodów, tarasy drewniane, tarasy kompozytowe,Adres do korespondencji:

TERRADESIGN
Izabela 23h
05-462 Wiązowna
502 702 508

k/ Warszawy
mazowieckie

Nasze usługi świadczymy głównie:
Sulejówek, Zakręt, Wiązowna, Stara  Miłosna, Wesoła, Halinów, Wawer, Anin, Warszawa