oprysk parafinowy

Oprysk parafinowy

 

Jak co roku sezon ogrodniczy rozpoczynamy od prafinownia, czyli od wykonywania oprysku roślin na bazie oleju parafinowego. Właściwości toksykologiczne oleju parafinowego zostały bardzo dobrze poznane. Wszystkie wyniki badań wskazują, że jest to substancja bezpieczna o bardzo długiej historii stosowania nie tylko w ogrodnictwie.

 

Ten pierwszy oprysk w sezonie jest bardzo skuteczną a co najważniejsze bezpieczną metodą zwalczania szkodników roślin ozdobnych. Substancja czynna (olej parafinowy) jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i pszczół. Parafina oddziałuje na owady w sposób mechaniczny a nie jak większość pestycydów poprzez działanie chemiczne. Uśpione o tej porze roku szkodniki zostają oblepione warstwą parafiny, która skutecznie ogranicza owadom dopływ powietrza.

 

Metoda pozwala na zdecydowane ograniczenie stosowania w późniejszym czasie typowo chemicznych środków owadobójczych.

 

Oprysk taki wykonuje się wczesną wiosną w fazie pękającego pąka. Wskazaniem do wykonywania tych oprysków jest panująca w ostatnich dniach pogoda i to jak reagują na nią rośliny.

 

Zabieg ten jet szczególnie skuteczny w zwalczaniu mszyc, przędziorków i ochojników.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi.

 

Tę i pozostałe usługi możecie zamówić telefonicznie – 502 702 508 lub pisząc na ades ogrody[@]terradesign.pl

Cennik - oprysk parafinowy 2019

Poniżej umieściliśmy ceny usługi parafinowania w odniesieniu do powierzchni ogrodu.

Przyjmujemy że powierzchnia nasadzeń stanowi do 30% powierzchni całego ogrodu. W innych przypadkach cena jest ustalana indywidualnie.

 

powierzchnia całego ogroducena oprysku parafinowego
Do 500 m2250,00 zł
Do 800 m2300,00 zł
Do 1200 m2350,00 zł
Do 1500 m2400,00 zł
Powyżej 1500 m2cena ustalana indywidualnie

UWAGA! W tym roku rozdajemy budki lęgowe dla ptaków do oprysku parafinowego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na naszym facebooku.

W tym roku wraz z wykonanym opryskiem otrzymacie od nas budkę lęgową dla ptaków. Aby otrzymać budkę należy najpóźniej do 1 marca należy  zamówić u nas wykonanie oprysku parafinowego, oraz napisać w komentarzu pod  postem na naszym FB „zamawiam”. Budka zostanie dostarczona i zamontowana we wskazanym miejscu w dniu wykonania oprysku. Oferta jest ograniczona terytorialnie a swoim zasięgiem obejmuje: Gmina Wiązowna, Dzielnica Wawer, Dzielnica Wesoła, Sulejówek, Halinów. Zapraszamy